Hlavní program Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Program úterý 24. 1.

SÁL ANTRACIT

program bude upřesněn

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 10:00   SEPSEAST - part 1

West-East cooperation and out message

Předsedající: Z. Molnár (Budapest, Hungary), J. Beneš (Plzeň, Czech Republic)

  • What means "SepsEast"
    J. Beneš (Plzeň, Czech Republic), Z. Molnár (Budapest, Hungary)
  • ARDS: new consideration for a new definition
    G. Bellani (Monza, Italy)
  • Impact of quantity and quality of ICU staff on outcome - glance from SepsEast
    M. Jankowski (Warsaw, Poland)
  • Results of the SEARCH registry
    A. Sustic (Rijeka, Croatia)
  • How to start and implement fluid stewardship
    M. Malbrain (Lovenjoel, Belgium)

10:00 – 10:30   Přestávka na kávu

10:30 – 12:30   SEPSEAST - part 2

Research in Central and Eastern Europe

Předsedající: K. Szuldrzynski (Warsaw, Poland), J. Kletečka (Plzeň, Czech Republic)

  • INTUBE study results
    K. Szuldrzynski (Warsaw, Poland)
  • Artefitial intelligence to improve hemodynamic stability
    J. Kletečka (Plzeň, Czech Republic)
  • BMI and body size in the ICU
    M. Lainscak (Ljubljana, Slovenia)
  • Results from One Year in the TRanslational Medicine PhD program in Semmelweis University, Hungary
    C. Turan (Budapest, Hungary)
  • Význam a postavenie NLR v stratifikácii a monitorovaní priebehu sepsy
    R. Zahorec (Bratislava, Slovak Republic)
  • Personalized mechanical ventilation: tools and goals
    Z. Ruszkai (Budapest, Hungary)

 

Odpoledne

13:30 – 15:30   Perioperační medicína - tipy a triky, jak být lepší než ostatní

Předsedající: R. Záhorec (Bratislava), T. Vymazal (Praha)

  •  Je chybovat lidské?
    T. Vymazal (Praha)
  • Jak na křehkého pacienta
    M. Horáček (Praha)
  • Optimalizace před kardiochirurgickým zákrokem
    P. Michálek (Praha)
  • Předoperační příprava
    J. Beneš (Plzeň)
  • Predoperačné faktory rizika pooperačných komplikácií
    R. Záhorec (Bratislava)
  • Regionální anestezie v perioperačním období
    T. Gabrhelík (Zlín)

15:30 – 15:45  Přestávka na kávu

další program bude upřesněn

Program středa 25. 1.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

10:30 - 11:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • VENOZNÍ TROMBEMBOLIZMUS OD A DO Z
    M. Bílená (Ostrava), T. Ekrtová (Ostrava)

11:30 - 12:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI - HEMOKOAGULACE
    I. Zýková (Liberec)

 

Odpoledne

13:00 - 13:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI – MOZEK
    V. Zvoníček (Praha)

14:00 - 14:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI – PLÍCE
    P. Dostál (Hradec Králové)

15:00 - 15:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI – SRDCE
    J. Rulíšek (Praha)

16:00 - 16:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI – JÁTRA
    E. Kieslichová (Praha)

17:00 - 17:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI – LEDVINY
    J. Chvojka (Plzeň)

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 09:45 ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA S PANELOVOU DISKUSÍ

bude upřesněno

09:45- 10:00 Přestávka na kávu

10:00 – 12:30 HOT TOPICS IN INTENSIVE CARE

Moderators: P. Ševčík (Ostrava, Czech Republic), R. Záhorec (Bratislava, Slovak Republic)

  • The future of clinical trials in sepsis
    Jean-Louis Vincent (Brussels, Belgium)
  • Beta blockers in sepsis - fact or myth?
    Z. Molnár (Budapest, Hungary)
  • Why we need more awareness for early sepsis detection
    M. Malbrain (Lovenjoel, Belgium)
  • Treatment of Sepsis by Phenotyping: a practical tool or wishful thinking?
    M. Osuchowski (Vienna, Austria)

Odpoledne

13:30 – 15:15 bude upřesněno

 

15:15 – 15:30 Přestávka na kávu

15:30 – 17:00 Bolest a intenzivní péče

Ve spolupráci se Společností pro studium a léčbu bolesti ČLS JEP.

Předsedající: J. Záthurecká (Ostrava), T. Gabrehlík (Zlín)

  • Současné trendy v léčbě bolesti na ICU
    M. Parma (Ostrava)
  • Ketamin a jeho místo v analgezii na intenzivní péči
    P. Reimer (Ostrava)
  • Role střevního mikrobiomu v intenzivní medicíně a vnímání bolesti
    T. Gabrehlík (Zlín)
  • O právu pacienta odmítnou život zachraňující výkon a tišení bolesti
    B. Steinlauf (Praha)

17:00 – 17:15 Přestávka na kávu

17:15 – 18:15 SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ COLOURS OF SEPSIS

bude upřesněno

 

SÁL GOLD

Dopoledne

11:00 – 12:00  BRATISLAVSKÝ BLOK PŘEDNÁŠEK

Předsedající: M. Paulíny (Bratislava), Z. Vlček (Bratislava)

  •  Prvých 120 minút kardiogénneho šoku
    A. Martonová (Bratislava), A. Yaghi (Bratislava)
  • Použitie betablokátorov u kriticky chorého pacienta. Súčasný stav.
    M. Mezey (Bratislava)
  • Optimalizácia hemodynamických parametrov pri veľkých operačných výkonoch
    K. Gejdošová (Bratislava), K. Tarabová (Bratislava)

Odpoledne

13:30 – 16:00  Tuky u kriticky nemocných aneb “Kdo maže, ten jede?”

Program připraven ve spolupráci se Společností klinické výživy a intenzivní metabolické péče. Podpořeno z edukačního grantu Fresenius Kabi.

Moderátor: P. Kohout (Praha)

  • Úvodní slovo a zahájení
    P. Kohout (Praha)
  • Metabolismus tuků a jejich využití u kriticky nemocných
    V. Česák (Plzeň)
  • Hypertriacylglycerolemie - příznaky, komplikace a léčba
    M. Šenkyřík (Brno)
  • Rozdíly v parenterálních tukových emulzích a kdy na nich záleží
    F. Novák (Praha)
  • Overfeeding a jak se na něm podílejí tuky
    M. Káňová (Ostrava)
  • Máme volit u diabetiků jiné tuky?
    P. Wohl (Praha)
  • Cholesterol !? Jaké máme informace o jeho významu u kriticky nemocných
    Z. Zadák (Hradec Králové)
  • PRO/CON diskuse: Tukové emulze u kriticky nemocných. Máme oporu pro podání specifických tuků?
    E. Havel (Hradec Králové) P. Těšínský (Praha)

16:00 – 16:15  Přestávka na kávu

16:15 – 17:00  Panelová diskuse: OTOK MOZKU

Moderátor: J. Neiser (Ostrava)

Panelisté: R. Gál (Brno), V. Dostálová (Hradec Králové), V. Špatenková (Liberec), M. Paulíny (Bratislava)

SÁL RUBÍN

Odpoledne

15:30 – 17:00  HEMODYNAMIKA

Novinky v kardiovaslukárním oběhu a jeho podpoře

Předsedající: J. Beneš (Plzeň), M. Pořízka (Praha)

  • Jak na hemodynamiku bez monitoru…
    J. Beneš (Plzeň)
  • Myocarditis - uptodate
    M. Lainscak (Lublaň, Slovinsko)
  • Inodilator therapy in the ICU
    Z. Ruszkai (Budapešť, Maďarsko)
  • Role ECMO v septickém šoku
    M. Pořízka (Praha)
  • Umělá inteligence a prediktivní parametry k ovlivnění hemodynamické instability
    M. Hruška (Liberec)

Program čtvrtek 26. 1.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

08:30 - 09:15 VÝUKOVÁ LEKCE

  • ORGÁNY V SEPSI - STŘEVO
    J. Firment (Košice)

09:30 - 10:15 SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • VITAMIN C – PŘÍBĚH NEKONČÍ
    V. Dostálová (Hradec Králové)

10:30 - 11:15 VÝUKOVÁ LEKCE

  • „OXYGEN SENSING“: REAKCE A ADAPTACE NA HYPOXII
    M. Káňová (Ostrava)

11:30 - 12:15 SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • KONTINUÁLNÍ PRŮTOKY V UMĚLÉ VENTILACI - FAKTY A FIKCE
    P. Török (Košice)

12:15 - 13:00 Přestávka na oběd

Odpoledne

13:00 - 13:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • JAK INTERPRETOVAT KLINICKÉ STUDIE, ANEB KDE JE ZAKOPANÝ PES KDYŽ TO „NEDÁVÁ SMYSL"
    P. Sukeník (Bristol, UK)

14:00 - 14:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • BACK TO BASIC - CO MŮŽU VYČÍST Z TLAKU A PULZU
    R. Záhorec (Bratislava)

15:00 - 15:45 VYÚKOVA LEKCE

  • KONTRAVERZE V LÉČBĚ SEPSE
    J. Köppl (Bratislava)

16:00 - 16:45 SETKÁNI S EXPERTY

  • NOVÁ DOPORUČENÍ PRO LÉČBU TBI - JE OPRAVDU NĚCO NOVÉHO?
    I. Sas (Brno), R.Gál (Brno)

17:00 - 17:45 VÝUKOVÁ LEKCE

  • STAV PO CPR – MÁME SKUTEČNĚ PŘESTAT PACIENTY CHLADIT?
    B. Stibor (Austria)

 

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 10:30 Zázraky moderní medicíny

Předsedající: J. Maňák (Hradec Králové), M. Matějovič (Plzeň)

  • Zázraky moderní onkologie
    B. Melichar (Olomouc)
  • Zázraky moderní mikrobiologie
    J. Hrabák (Plzeň)
  • Zázraky moderní hematoonkologie
    J. Radocha (Hradec Králové)
  • Gastrointestinální endoskopie 21. století
    I. Tachecí (Hradec Králové)

10:30 – 10:45 Přestávka na kávu

10:45 - 12:30 KARDIOPULMONÁLNÍ RESUSCITACE A URGENTNÍ MEDICÍNA

Program připraven ve spolupráci s Českou resuscitační radou, Slovenskou resuscitačnou radou, Společností urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP a Slovenskou spoločnosťou urgentnej medicíny a medicíny katastrof.

Předsedající: A. Truhlář (Hradec Králové), Š. Trenkler (Krompachy)

  • Kardiopulmonálna resuscitácia dospelých v roku 2022
    Š. Trenkler (Krompachy)
  • Dýchání po srdeční zástavě: patofyziologie a klinické dopady
    J. Knor (Kladno)
  • Kam po KPR? Včera, dnes a zítra
    A. Truhlář (Hradec Králové)
  • Zmenila dostupnosť eCPR náš pohľad na KPR?
    J. Kőppl (Bratislava)
  • Urgentní medicína – medicína pravděpodobností
    R. Škulec (Ústí nad Labem)

Odpoledne

13:30 - 15:30 ČSIM Blok

Program připraven ve spolupráci s Českou společností intenzivní medicíny JEP.

Předsedající: B. Stibor (Baden bei Wien, Rakousko), J. Valky (Banská Bystrica)

  • Akutní pankreatitis – update
    J. Maňák (Hradec Králové)
  • Stresová kardiomyopatie
    M. Balík (Praha)
  • ATB - jak dlouho podávat v intenzivní péči
    V. Šrámek (Brno)
  • Delirium – update
    T. Gabrhelík (Zlín)
  • EDIC z pohledu organizátora, statistika a absolventa
    P. Waldauf (Praha)

15:30 – 15:45 Přestávka na kávu

další program bude upřesněn

SÁL PLATINUM

Dopoledne

08:30 – 10:00 bude upřesněno

10:00 – 10:30 Přestávka na kávu

10:30 – 12:00  Návykové látky

Předsedající: E. Kieslichová (Praha), V. Mravčík (Brno)

  • Novinky v drogové situaci a aktuální politice ČR
    V. Mravčík (Brno)
  • Možnosti laboratorní diagnostiky návykových látek
    V. Šesták (H. Králové)
  • Rostlinné a houbové jedy jako psychoaktivní látky
    J. Klán (Praha)
  • Smrtící koktejl - kde je bezpečná hranice
    E. Kieslichová (Praha)

Odpoledne

13:30 – 15:00 25 odstínů infekcí u imunopatologických stavů

Předsedající: V. Adámková (Praha), H. L. Brodská (Praha)

  •  Imunopatologie…. A co my s tím?
    V. Adámková (Praha), H. L. Brodská (Praha)
  • Panelová diskuze
    Tak se asi zeptáme…MUDr. Václava Adámková, Ph.D.
    doc. MUDr. Helena Lahoda Brodská, Ph.D.
    MUDr. Eva Konířová
    MUDr. Karin Černá
    doc. MUDr. Pavel Kohout, Ph.D.

15:00 – 15:15 Přestávka na kávu

15:15 – 17:00 Diagnostika bakteriálních infekcí v intenzivní péči

Předsedající: M. Kolář (Olomouc), L. Doubravská (Olomouc)

  • Klinická mikrobiologie v intenzivní péči
    M. Kolář (Olomouc)
  • Současné možnosti rychlé diagnostiky bakteriálních infekcí a jejich limity
    M. Lengerová (Brno)
  • Zkušenosti s rychlou bakteriální diagnostikou v mikrobiologické praxi
    M. H. Sedláková (Olomouc)
  • Klinicko-mikrobiologická diagnostika HAP
    L. Doubravská (Olomouc)

SÁL RUBÍN

Dopoledne

08:30 – 10:00   Psychofarmaka v intenzivní péči

Připraveno ve spolupráci s Českou odbornou společností klinické farmacie ČLS JEP.

Předsedající: J. Gregorová (Praha), A. Linhartová (Praha)

  • Může být užitečný monitoring plazmatických koncentrací antipsychotik v intenzivní péči?
    J. Gregorová (Praha)
  • Antipsychotika v terapii deliria: klinické projevy interakce s itrakonazolem (kazuistika)
    A. Linhartová (Praha)
  • Klomethiazol - velká známá či neznámá
    E. Dvořáčková (Praha)

10:00 – 10:15 Přestávka na kávu

10:15 – 12:00   Patient-ventilator interactions

Prevence PSILI, asynchronie

Předsedající: M. Otáhal (Praha), P. Dostál (Hradec Králové),

  • Prevence PSILI, complete care
    M. Otáhal (Praha)
  • The delicate transition between controlled and assisted ventilation
    G. Bellani (Milán, Itálie)
  • How to manage assynchrony
    F. Mojoli (Pavia, Itálie)

Odpoledne

13:30 – 15:30   Transplantační medicína

Transplantace orgánů od marginálních dárců

Předsedající: E. Kieslichová (Praha), P. Sklienka (Ostrava)

  • Dárci orgánů s rozšířenými kritérii: úvod do problematiky
    E. Kieslichová (Praha)
  • Fyziologie umírání a predikce srdeční zástavy
    M. Schmidt (Praha)
  • Jak zvýšit dostupnost transplantací srdce
    M. Koňařík (Praha)
  • Virové hepatitidy a dárcovství orgánů k transplantaci
    S. Fraňková (Praha)
  • Intoxikovaný pacient jako dárce orgánů
    P. Sklienka (Ostrava)
  • Přenos bakteriální infekce od dárce transplantovaným orgánem
    M. Protuš (Praha)
  • COVID-19 a dárcovství orgánů
    P. Smejkal (Praha)

15:30 – 15:45 Přestávka na kávu

další program bude upřesněn

SÁL SILVER

Dopoledne

08:30 – 10:00   Vzdělávání zdravotníků ve 21. století

Předsedající: P. Štourač (Brno), M. Kosinová (Brno)

  • Co chceme od simulací ve 21. století?
    P. Štourač (Brno), M. Kosinová (Brno)
  • Role 3D tisku v medicínském vzdělávání
    J. Travěnec (Brno)
  • Co lze získat pravidelným tréningem zaměstnanců
    D. Osinová (Martin)
  • Simulačních vzdělávání zaměřené na NLZP
    J. Dvořáček (Brno)
  • Školení lektorů
    J. Djakow (Hořovice), T. Vafková (Brno)

10:00 – 10:15 Přestávka na kávu

 

další program bude upřesněn

Program pátek 27. 1.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

08:30 - 09:15  SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • SEPTICKÝ ŠOK – VŠE O TEKUTINÁCH
    M. Paulíny (Bratislava)

09:30 - 10:15 SETKÁNÍ S EXPERTY

  • SEPTICKÝ ŠOK – VŠE O VAZOPRESORECH
    K. Galková (Nitra), Š. Krbila (Nové Zámky)

10:30 - 11:15 VÝUKOVÁ LEKCE

  • METYLENOVÁ MODRÁ
    K. Hajnovič (Nové Zámky)

11:30 - 12:15 VÝUKOVÁ LEKCE

  • MANIPULACE S TEPLOTOU JAKO TERAPEUTICKÁ INTERVENCE
    R. Kula (Ostrava)

 

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

program bude upřesněn

SÁL PLATINUM

Dopoledne

08:30 – 9:50   VV EMCO

Management těžkého respiračního selhání

Předsedající: F. Burša (Ostrava), P. Sklienka (Ostrava), J. Vajter (Praha)

  • VV ECMO jako bridge k Tx plic
    J. Vajter (Praha)
  • Reference pacienta (nejen) s respiračním selháním k ECMO podpoře
    J. Rodina (Ostrava)
  • Awake ECMO
    P. Sklienka (Ostrava)
  • Ventilace během awake ECMO
    M. Frelich (Ostrava)

9:50 – 10:00 Přestávka na kávu

10:00 – 12:15  VA ECMO

ECPR, programy jednotlivých center. Těžká LV dysfunkce a možnosti řešení

Předsedající: F. Burša (Ostrava), J. Bělohlávek (Praha), R. Brát (Ostrava)

  • Nemocniční ECPR pro OHCA v Ostravě
    F. Burša (Ostrava)
  • Nemocniční ECPR pro OHCA v Praze
    J. Bělohlávek (Praha)
  • Out-of-hospital ECPR for OHCA in Paris
    L. Lamhaut (Paříž, Francie)
  • Pulzatilní ECMO
    P. Ošťádal (Praha)
  • Intervenční a neintervenční možnosti unloadingu LV
    R. Brát (Ostrava)
  • Kdy by měl perfuzionista hlídat intenzivistu?
    P. Hedvičák (Praha)

SÁL RUBÍN

Dopoledne

08:30 – 11:30   WORKSHOP Akutně.cz

 

SÁL GOLD

Dopoledne

08:30 - 10:00   program bude upřesněn

10:00 - 10:15  Přestávka na kávu

10:15 - 12:00 BLOK SPPK - Infekční komplikace žilních katetrů na ICU

Kdy už žilní katetry extrahovat a kdy ještě sanovat?

Předsedající: V. Maňásek (Nový Jičín), J. Kletečka (Plzeň),P. Šmahel (H. Králové)

  • Diagnostika katetrových infekcí na ICU
    P. Šmahel (H. Králové)
  • Pacient s centrálním žilním vstupem a nově vzniklou febrilií
    J. Kletečka (Plzeň)
  • Terapie katetrové infekce
    O. Rohleder (Brno)
  • Antimikrobiální zátky do katetrů
    V. Maňásek (Nový Jičín)
  • Léčba lokálních infekčních komplikací
    M. Douglas, E. Lakiová (Olomouc)

Generální partner 25. Colours of Sepsis

csl-colours-logo

Hlavní partneři 25. Colours of Sepsis

baxter-colours-logo
freseniuskabi-colours-logo
freseniusmedical-colours-logo
pfizer-colours-logo

Partneři 25. Colours of Sepsis

3m-colours-logo
abbott-sepse-logo
ami-colours-logo
aop-colours-logo
cheiron-colours-logo
medtronic-colours-logo
nestle-colours-logo
nutricia-colours-logo
medtronic-colours-logo
polymed-colours-logo
promedica-colours-logo
swixx-colours-logo

Mediální partneři 25. Colours of Sepsis

logo-akutne-190