Hlavní program Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Program úterý 26. 4.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

08:30 – 12:00    CO MÁM DĚLAT S TÍMTO KARDIOLOGICKÝM PACIENTEM?

  • Kardiologický pacient s raritní diagnózou v intenzivní péči
    M. Hutyra (Olomouc)
  • Co kardiologové a kardiochirurgové implantují do pacientů – a jak se k tomu chovat
    P. Kopřiva (Zlín)

Panelová diskuse:  O. Klementová (Olomouc), T. Gabrhelík (Zlín), P. Pavlík (Brno), M. Stern (Praha)

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 11:45   DOPOLEDNE S LEDVINAMI

Předsedající: B. Stibor (Austria), J. Chvojka (Plzeň)

08:30 – 10:25   BLOK I

  • German Perspective
    J.T. Kielstein (Germany)
  • Austrian Perspective
    B. Stibor (Austria)
  • Slovak Perspective
    V. Jankó (Bratislava)
  • Czech Perspective – CVVHD Ci-Ca
    J. Beneš (Ústí nad Labem)

10:25 – 10:45   Přestávka na kávu

10:45 – 11:45   BLOK II

  • AKI u transplantovaných
    L. Kielberger (Plzeň)
  • Tekutiny, diuretika nebo vazopresor u AKI
    M. Harazim (Brno)
  • Year in Review
    J. Chvojka (Plzeň)

 

Odpoledne

13:30 – 15:30   IMUNOLOGIE V INTENZIVNÍ PÉČI

Předsedající: M. Helán (Brno), R. Kula (Ostrava)

  • Imunitní reakce – úvodní teoretická přednáška
    M. Hortová Kohoutková (Brno)
  • Imunitní systém v sepsi
    J. Frič (Brno, Praha)
  • Monitorace imunitního stavu u septického pacienta
    M. Průcha (Praha)
  • Jak současná léčba septického šoku ovlivňuje imunitní systém?
    V. Šrámek (Brno)
  • "Personalizing sepsis phenotypes - preclinical and clinical evidence"
    M. Osuchowski (Austria)
  • Imunoterapie
    M. Helán (Brno)

15:30 – 15:45  Přestávka na kávu

15:45 – 17:15   METABOLICKÁ PODPORA KRITICKY NEMOCNÝCH

Blok připraven ve spolupráci se Společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče.

Předsedající: P. Těšínký (Praha), M. Káňová (Ostrava)

  • Tukové emulze v intenzivní péči: Co od nich očekávat a na co si dát pozor
    F. Novák (Praha)
  • Hyper- a hyponatrémie a věci související: co je důležité
    L. Sobotka (Hradec Králové)
  • Metabolismus glukózy, inzulínová resistence a regulace glykemie
    V. Blaha (Hradec Králové)
  • Kam jsme se posunuli v guidelines pro nutrici v intenzivní péči?
    P. Těšínský (Praha)

17:15 – 17:30    Přestávka na kávu

17:30                SPECIÁLNÍ PŘEDNÁŠKA

Předsedající: J. Neiser (Ostrava), bude upřesněno....

  • Aktivní záloha Odboru biologické ochrany AČR v Těchoníně.
    M. Gozon (Těchonín)

Program středa 27. 4.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

10:30 - 11:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • Syndrom tukového embolizmu
    M. Kutěj (Ostrava)

11:30 - 12:15   SETKÁNÍ S EXPERTY

  • Embolie plodovou vodou
    D. Seidlová (Brno), R. Gerychová  (Brno)

 

Odpoledne

13:00 - 13:45   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Vše kolem P-SILI
    P. Sklienka (Ostrava)

14:00 - 14:45   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Vše kolem recruitment manévru a PEEP
    P. Sukeník (Bristol, UK)

15:00 - 15:45   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Vše kolem protektivní ventilace
    P. Dostál (Hradec Králové)

16:00 - 16:45   SETKÁNÍ S EXPERTY

  • Vše kolem hyperkapnie
    I. Sas (Brno), R. Gál (Brno)

17:00 - 17:45   PRO-CON DISKUSE

  • CARDS je typické ARDS
    Moderátor: P. Dostál (Hradec Králové)
    PRO: J. Máca (Ostrava)
    CON: M. Paulíny (Bratislava)

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 09:45   ÚVODNÍ PŘEDNÁŠKA S PANELOVOU DISKUSÍ

Předsedající: J. Neiser (Ostrava), O. Klementová (Olomouc), S. Nosáľ (Martin), T. Gabrhelík (Zlín),  J.Köppl (Bratislava)

  • Colours of Sepsis – čo nás naučili deti a čo dospelí
    J.Köppl (Bratislava)

09:45- 10:00     Přestávka na kávu

10:00 – 12:30     HOT TOPICS IN INTENSIVE CARE

Moderators: M. Matějovič (Pilsen, Czech Republic), B. Stibor (Baden bei Wien, Austria)

  • Translational Medicine – changing paradigm in medicine in Eastern Europe
    Z. Molnár (Budapest, Hungary)
  • Pathophysiology of COVID-19
    M. Osuchowski (Vienna, Austria)
  • Ventilatory management of C–ARDS. Lessons from the Pandemic
    F.S. Sipmann (Madrid, Spain)
  • Extracorporeal therapies for acute COVID-19
    J. T. Kielstein
    (Braunschweig, Germany)

Odpoledne

13:30 – 15:15 PESTRÉ VRSTVY CHIRURGIE

Program připraven ve spolupráci se Sekcí intenzivní péče České chirurgické společnosti ČLS JEP

Předsedající: I. Hanke (Hradec Králové), J. Kočí (Hradec Králové)

  • Aplikace plné krve u traumat?
    J. Kočí (Hradec Králové)
  • Strategie antikoagulační terapie v perioperačním období
    P. Šafránek, E. Havel (Hradec Králové)
  • Postcovidová plíce – kdy intervenovat a kdy ne
    I. Hanke, V. Koblížek, M. Skala, M. Kopecký (Hradec Králové)
  • Střevní ischemie u pacienta s COVID – 19
    L. Urbánek (Brno)
  • Perforace trávicího traktu u pacientů s těžkým průběhem COVID- 19
    R. Slováček, M. Filová, Z. Adamová (Vsetín)

15:15 – 15:30 Přestávka na kávu

15:30 – 17:00 NEUROREHABILITACE  KRITICKY NEMOCNÝCH V DOBĚ PANDEMIE A PO NÍ

Předsedající: R. Zajíček (Praha), B. Bakalář (Praha),

  • Mozek všechno řídí - význam včasné mobilizace a stimulace v rámci fyzioterapie
    M. Grunerová Lippertová, H. Zimermannová (Praha)
  • Zapomenutý orgán: dysfunkce mozku a slepota kůže
    R. Zajíček (Praha)
  • Imaginace pohybu a aktivace mozkových center v průběhu funkční proprioceptivní stimulace
    F. Španiel (Praha)
  • Prevence a terapie ICU-AW ve 21. století: Iluzorní pohyby a virtuální realita
    B. Bakalář (Praha)

17:00 – 17:15 Přestávka na kávu

17:15 – 18:15  SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ COLOURS OF SEPSIS

Předsedající: J. Lata (Ostrava), R. Maďar (Ostrava),  J. Havrlant (Ostrava), R. Záhorec (Bratislava), P. Ševčík (Ostrava)

  • Diagnóza a liečba sepsy v rozvojových krajinách. Je všetko čo je známe aj dostupné?
    V. Krčméry (Bratislava)

 

SÁL GOLD

Dopoledne

10:30 – 11:30  BRATISLAVSKÝ BLOK PŘEDNÁŠEK

Předsedající: Z. Vlček (Bratislava), M. Paulíny (Bratislava)

  • Analgézia, sedácia a relaxácia u kriticky chorých pacientov s COVID-19
    M. Paulíny (Bratislava)
  • Pneumomediastinum u pacientov s ARDS vyvolaným ochorením COVID-19
    A. Martonová, A.Yaghi, P. Lauček (Brastislava)
  • Postintubačné a posttrachestomické tracheálne komplikácie u pacientov so závažným priebehom infekcie COVID-19
    K. Tarabová, M. Lučenič, M. Janík (Bratislava)

11:30 – 11:45 Přestávka na kávu

Odpoledne

13:30 – 16:30  SACHARIDY V INTENZIVNÍ PÉČI – POMOCNÍK NEBO NEPŘÍTEL

Program připraven ve spolupráci se Společností klinické výživy a intenzivní metabolické péče. Podpořeno z edukačního grantu Fresenius Kabi

Moderátor: P. Kohout (Praha)

  • Inzulinorezistence u kriticky nemocných
    M. Šenkyřík (Brno)
  • Nutriční péče u diabetického pacienta
    P. Wohl (Praha)
  • Komplikace diabetu v intenzivní péči
    F. Novák (Praha)
  • Těsná kontrola glykémie v intenzivní péči
    E. Havel (Hradec Králové)
  • Neurologické a kardiologické aspekty hypoglykémie
    M. Káňová (Ostrava)

Kolik si můžeme dovolit sacharidů u kriticky nemocných (Pro-Con diskuze)

L. Sobotka (Hradec Králové)
M. Matějovič (Plzeň)

16:30 – 16:45 Přestávka na kávu

SÁL RUBÍN

Odpoledne

15:30 – 17:00  HEMODYNAMIKA

Předsedající: J. Beneš (Plzeň), P. Ošťádal (Praha)

  • Funkční hemodynamická monitorace – dnes a denně
    J. Beneš (Plzeň)
  • Restriktivní tekutinová resuscitace
    P. Suk (Brno)
  • Role nových parametrů afterloadu k posouzení pressorické a tekutinové potřeby
    J. Zatloukal (Plzeň)
  • Nové parametry kontraktility (dPmax, dP/dt a další)
    P. Ošťádal (Praha)
  • Focused on transpulmonary termodilution derived parameters (EVLW, PVI etc.)
    Z. Molnár (Hungary)

Program čtvrtek 28. 4.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

08:30 - 09:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • PICS - Post-Intensive Care Syndrome
    M. Káňová (Ostrava)

09:30 - 10:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • PICS - Persistent Inflammation, Immunosuppression and Catabolism Syndrome
    V. Dostálová (Hradec Králové)

10:30 - 11:15   SETKÁNÍ S EXPERTY

  • NLR - Neutrophil-Lymphocyte Ratio a jiné biomarkery monitorování COVID-19 .
    R. Záhorec (Bratislava), M. Holub (Praha)

11:30 - 12:15   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Klostridiová kolitida a nové doporučené postupy
    J. Beneš (Praha), S. Polívková (Praha)

 

Odpoledne

13:00 - 13:45  SETKÁNÍ S EXPERTY

  • Glycocalyx a tekutinová resuscitace
    D. Astapenko (Hradec Králové)

14:00 - 14:45  SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Anabolická rezistence - Jak ji poznat a co s ní lze dělat?
    M. Šenkyřík (Brno)

15:00 - 15:45   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Tekutinová terapie na ICU
    B. Stibor (Baden bei Wien)

16:00 - 16:45   VÝUKOVÁ LEKCE

  • JIP je prokletě slané prostředí
    V. Vodička (Ostrava)

17:00 - 17:45   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Indikátory kvality v oblasti intenzívnej medicíny
    J. Firment (Košice)

18:00   GEOGRAFICKÁ PŘEDNÁŠKA

  • Horami severního Rumunska k hranicím s Ukrajinou
    P. Ševčík (Ostrava)

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 10:30 ČLOVÉK NA HRANICI FYZIOLOGICKÝCH MOŽNOSTÍ

Předsedající: M. Matějovič (Plzeň), J. Maňák (Hradec Králové)

  • Kde leží limity lidské vytrvalosti, síly a rychlosti?
    J. Dostal (Praha)
  • Co jsme netušili o metabolismu aneb zpátky do lavic
    A. Kroužecký (Plzeň)
  • Tepelný stres – problém, nástroj nebo obojí?
    M. Matějovič (Plzeň)
  • Člověk a nadmořská výška
    J. Chvojka (Plzeň)
  • Člověk a hlubiny moře
    J. Maňák (Hradec Králové)

10:30 – 10:45 Přestávka na kávu

10:45 – 12:30 KARDIOPULMONÁLNÍ RESUSCITACE A URGENTNÍ MEDICÍNA

Program připraven ve spolupráci s Českou resuscitační radou, Společností urgentní medicíny a medicíny katastrof ČLS JEP, Slovenskou spoločnosťou urgentnej medicíny a medicíny katastrof SLS a Slovenskou resuscitačnou radou

Předsedající: A. Truhlář (Hradec Králové), Š. Trenkler (Košice)

  • RABBIT 2 aneb 2 roky s plnou krví
    J. Kočí (Hradec Králové)
  • Srdeční masáž je při traumatické zástavě kontraindikovaná. Nebo ne?
    A. Truhlář (Hradec Králové)
  • Ultrasonograficky řízená kardiopulmonální resuscitace
    R. Škulec (Ústí nad Labem)
  • Kvalita kompresií hrudníka ako determinant prežitia
    J. Kőppl (Bratislava)
  • Prvá pomoc podľa odporúčaní ERC 2021
    Š. Trenkler (Košice)

 

Odpoledne

13:30 – 15:30   COVID-19

Program připraven ve spolupráci s Českou společností intenzivní medicíny ČLS JEP

Předsedající: J. Máca (Ostrava), J. Firment (Košice)

  • Hranice úspěšnosti umělé plicní ventilace u COVID-19
    V. Šrámek (Brno)
  • Obezita jako rizikový faktor u těžkých forem COVID-19?
    E. Svobodová (Praha)
  • ECMO a COVID–19: Realita vs. očekávání
    F. Mošna (Praha)
  • Výsledky pacientů s COVID–19 vyžadujících péči v ČR
    V. Černý (Ústí nad Labem), L. Dušek (Brno)
  • Klinický doporučený postup pro léčbu COVID–19 – v čem je užitečný a v čem nám nepomůže
    V. Černý (Ústí nad Labem)

15:30 – 15:45 Přestávka na kávu

15:45 – 17:45  URGENTNÍ PŘÍJEM STOKRÁT JINAK

Předsedající: J. Bílek (Ostrava), J. Šeblová (Kladno), V. Kutěj (Olomouc)

  • Každý má svůj příběh aneb osoby bez přístřeší v systému urgentní péče
    J. Šeblová (Kladno, Praha)
  • Využití expektačních lůžek na urgentním příjmu krajské nemocnice
    M. Pisár, T. Filipec  (Zlín)
  • Úskalí dětského traumatu
    R. Ječmínková, V. Ječmínek, V. Procházka (Ostrava)
  • “Zemřít pro krásu”
    K. Dostálová, H. Fiala (Olomouc)
  • Přístup k hematologickému pacientovi se sepsí na urgentním příjmu
    M. Cermanová (Hradec Králové)
  • Organizace příjmu a ošetření polytraumatizovaného pacienta: Urgentní příjem traumacentra vs ROLE 2B HKIA
    L. Korbel (Brno), T. Z. Jirák (Chrudim)

17:45 – 18:00   Přestávka na kávu

18:00 – 19:45   POSTEROVÁ SEKCE

Předsedající: T. Gabrhelík (Zlín), P. Sklienka (Ostrava), J. Neiser (Ostrava)

program se připravuje ...

SÁL PLATINUM

Dopoledne

08:30 – 10:00 INTENZIVNÍ PÉČE V KARDIOLOGII

Předsedající: M. Branny (Ostrava), P. Folwarczny (Ostrava)

  • Zásady péče o pacienta se srdeční vadou dle nových doporučení  ESC
    D. Marek (Přerov)
  • Katetrizační léčba chlopenních vad v roce 2022
    M. Branny (Ostrava)
  • Diagnostika a léčba srdečního selhání v roce 2022
    J. Václavík (Ostrava)

10:00 – 10:30 Přestávka na kávu

10:30 – 12:00  JATERNÍ CIRHÓZA

Předsedající: E. Kieslichová (Praha), S. Fraňková (Praha)

  • Dekompenzace jaterní cirhózy
    V. Hejda (Plzeň)
  • Jaterní cirhóza a infekce
    J. Šperl (Praha)
  • Jaterní cirhóza a alkohol
    S. Fraňková (Praha)
  • Operační výkon u pacientů s jaterní cirhózou
    E. Uchytilová (Praha)
  • Selhání jater a rescue transplantace. Kdy kontaktovat transplantační centrum?
    E. Kieslichová (Praha)

Odpoledne

13:30 – 15:00 KOLONIZACE, KONTAMINACE VS. RANNÁ INFEKCE - UMÍME TO ODLIŠIT?

Předsedající: H. Lahoda Brodská (Praha),  V. Adámková (Praha)

  • Infekce u popálených pacientů – je pozdě na hlasitou hudbu…
    R. Zajíček (Praha)
  • Dokáží biomarkery odlišit u popáleného pacienta rannou infekci?
    H. Lahoda Brodská (Praha)
  • Kolonizace, kontaminace vs ranná infekce u sternotomií
    M. Nižnanský (Praha)
  • Kolonizace, kontaminace vs ranná infekce z pohledu mikrobiologa
    V. Adámková (Praha)

15:00 – 15:15 Přestávka na kávu

15:15 – 17:00 ANTIBIOTICKÁ LÉČBA U PACIENTŮ S TĚŽKÝM/KRITICKÝM PRŮBĚHEM COVID-19

Předsedající: M. Kolář (Olomouc), L. Doubravská (Olomouc)

  • Problematika antibiotické léčby u COVID-19
    M. Kolář (Olomouc)
  • Bakteriální rezistence v kovidové době
    M. Htoutou Sedláková (Olomouc)
  • Výskyt CDI u kritických fází COVID-19
    K. Bogdanová (Olomouc)
  • Bakteriální superinfekce u pacientů s kritickým průběhem COVID-19
    L. Doubravská (Olomouc)

SÁL RUBÍN

Dopoledne

08:30 – 10:00   ANTIMYKOTIKA V INTENZIVNÍ PÉČI

Program je připraven ve spolupráci s Českou odbornou společností klinické farmacie ČLS JEP.

Moderátoři: J. Gregorová (Praha), A. Linhartová (Praha)

  • Candida glabrata v moči a pacient v intenzivní péči
  • Invazivní aspergilóza u pacienta s dysfunkcí GIT a AKI na IHD

10:00 – 10:15 Přestávka na kávu

10:15 – 12:00   VENTILAČNÍ PODPORA

Předsedající: M. Otáhal (Praha), P. Dostál (Hradec Králové),

  • Advanced monitoring during mechanical ventilation
    F. Sipmann (Spain)
  • Recruitment nebo prevence derecruitmentu?
    P. Dostál (Hradec Králové)
  • Polohování jako součást nastavení umělé plicní ventilace
    M. Otáhal (Praha)
  • Real – time monitorace efektu polohy na ventilaci
    M. Mlček (Praha)

Odpoledne

13:30 – 15:30   DÁRCE ORGÁNŮ S NEVRATNOU ZÁSTAVOU CIRKULACE
Předsedající: E. Kieslichová (Praha), E. Uchytilová (Praha)

  • Dárce s nevratnou zástavou cirkulace: úvod do problematiky
    E. Kieslichová (Praha)
  • Dárcovství orgánů od dárce s nevratnou zástavou cirkulace: situace v ČR a ve světě.  Úskalí zavedení programu do klinické praxe
    E. Pokorná (Praha)
  • Identifikace možného dárce pro DCD program, přechod na paliativní péči a stanovení nevratné srdeční zástavy
    M. Schmidt (Praha)
  • Specifika odběru orgánů od DCD, úloha mimotělní perfuze
    T. Marada (Praha)
  • Výsledky transplantací ledvin od DCD
    J. Slatinská (Praha)
  • Na co se připravit při rozhovoru s příbuznými potenciálního dárce orgánů
    T. Brožek (Praha)

15:30 – 15:45 Přestávka na kávu

15:45 – 17:45   VÝZNAM KVALITY SPÁNKU NA ICU

Předsedající: I. Čundrle, ml. (Brno), M. Káňová (Ostrava)

  • Cirkadiální rytmus na ICU
    M. Parma (Ostrava)
  • Cirkadiální rytmus a oběhová stabilita
    I. Čundrle, ml. (Brno)
  • Architektonika spánku na ICU
    O. Jor (Ostrava)
  • Vliv kvality spánku na imunitní systém
    T. Pařízek (Ústí nad Labem)
  • Vliv kvality spánku na výživu
    M. Káňová (Ostrava)

Program pátek 29. 4.

SÁL ANTRACIT

Dopoledne

08:30 - 09:15  VÝUKOVÁ LEKCE

  • Gastroparéza a střevní paralýza – jak jim předejít a jak je ovlivnit
    M. Bílená (Ostrava), T. Ekrtová (Ostrava)

09:30 - 10:15  SETKÁNÍ S EXPERTY

  • Je albumín nejlepší?
    A. Gebhardtová (Bratislava), L. Polakovičová (Bratislava)

10:30 - 11:15   SETKÁNÍ S EXPERTEM

  • Covidem-19 indukované změny metabolismu
    J. Kozánek (Považská Bystrica)

11:30 - 12:15   VÝUKOVÁ LEKCE

  • Jaterní poškození asociované s pobytem na ICU
    K. Hajnovič (Nové Zámky)

SÁL SAPHIRE

Dopoledne

08:30 – 10:10   BIOCHEMIE V INTENZIVNÍ PÉČI – INTERPRETACE BĚŽNÝCH VYŠETŘENÍ TROCHU JINAK

Předsedající: A. Jabor (Praha), J. Franeková (Praha)

  • Co může přinést přechod od troponinu T k troponinu I?
    A. Jabor (Praha)
  • Kontinuální monitorování glukózy: pohled diabetologa
    B. Hagerf (Praha)
  • Kontinuální monitorování glukózy: pohled intenzivisty
    M. Protuš (Praha)
  • Poučné kazuistiky z laboratoře: i takto může vypadat laboratorní nález
    A. Jabor (Praha), J. Franeková (Praha)

10:10 – 10:30 Přestávka na kávu

10:30 – 12:15  NOVINKY V BEZKREVNÍ MEDICÍNĚ

Program připraven ve spolupráci s Českou společností bezkrevní medicíny

Předsedající: D. Seidlová (Brno), B. Stibor (Baden bei Wien, Austria)

  • Účelná hemoterapie v léčbě ŽOK
    H. Lejdarová (Brno)
  • Colours of anaemia: Black & White
    Black - D. Seidlová (Brno)
    White - H. Antoni (Brno)
  • Jak je to s používáním železa u kriticky nemocných?
    B. Stibor (Austria)

 

SÁL PLATINUM

Dopoledne

08:30 – 12:15   DOPOLEDNE S CNS

Předsedající: P. Hon (Ostrava), J. Neiser (Ostrava)

08:30 – 10:00 BLOK I

  • Autoimunní encefalitidy v neurointeintenzivní péči
    H. Nohejlová (Praha)
  • Neuroinfekce
    D. Bartková (Ostrava)
  • Cévní mozkové příhody jako komplikace kritického stavu
    I. Šarbochová (Praha)

10:00 – 10:15 Přestávka na kávu

10:15 – 11:45  BLOK II

  • Monitoring kraniocerebrálních poranění
    J. Neiser (Ostrava)
  • Kraniocerebrální poranění – terapie z pohledu neurochirurga
    L. Krška (Ostrava)
  • Kraniocerebrální poranění -  terapie z pohledu intenzivisty
    O. Hrdý (Brno)

SÁL RUBÍN

Dopoledne

08:30 – 11:30   WORKSHOP – JAK JEDNODUŠE NEMÍT „DIFFICULT  DAY“

Workshop je  připraven ve spolupráci s portálem AKUTNĚ.CZ [ISSN 1803-179X]

Předsedající: M. Otáhal (Praha), P. Štourač (Brno)

  • Proč se opakovat? Protože opakování je matka moudrosti a zručnosti
    M. Otáhal (Praha)
  • Predikce obtížného zajištění dýchacích cest, možnosti a algoritmy. Možnosti řešení (ne)očekávané DAM - Videolaryngoskop a jiné hračky.
    I. Křikava (Brno)
  • Když to nejde jinak - fibrooptická intubace
    T. Brožek (Praha)
  • Supraglotické zajištění dýchacích cest - laryngeální maska
    L. Šindelář (Praha)
  • Infraglotické zajištění dýchacích cest - koniotomie, BACT
    M. Otáhal (Praha)
  • Intraoseální přístup
    J. Kubalová (Brno)

Po teoretické části bude následovat praktický nácvik jednotlivých dovedností na modelech.

SÁL GOLD

Dopoledne

08:30 - 10:00   SLIBNÉ TERAPEUTICKÉ INTERVENCE U COVID-19 PNEUMONIE

Předsedající: K. Galková (Nitra), R. Kula (Ostrava)

  • Betablokátory
    R. Kula (Ostrava)
  • Nebulizovaný heparin
    K. Galková (Nitra)
  • Surfactant
    Š. Krbila (Nové Zámky)
  • Acetylcystein
    S. Nosáľ (Martin)

10:00 - 10:15  Přestávka na kávu

10:15 - 12:00 ŽILNÍ VSTUPY A INTENZIVISTA

Program je připraven ve spolupráci se Společností pro porty a permanentní katétry SPPK

Předsedající: J. Charvát (Praha), V. Maňásek (Nový Jičín)

  • Doporučení WoCoVA k zavádění centrálních žilních katétrů
    J. Charvát (Praha)
  • Kanylace u kriticky nemocného ventilovaného pacienta
    P. Michálek (Praha)
  • Co by měl vědět anesteziolog a intenzivista o střednědobých a dlouhodobých vstupech
    M. Polák (Mladá Boleslav), M. Douglas (Olomouc)
  • Problematika dětských venózních vstupů na JIP v kostce
    J. Čutora (Banská Bystrica)
  • Fenomén PWO (“persistent withdrawal occlusion“) aneb „když nejde aspirovat“
    V. Maňásek (Nový Jičín)

Generální partneři Colours of Sepsis 2022

logo-fresenius-kabi-transp
logo-fresenius-medical-care

Hlavní partneři Colours of Sepsis 2022

baxter-colours-logo
bbraun-colours-logo
csl-colours-logo
logo-nestle
pfizer-colours-logo

Partneři Colours of Sepsis 2022

3m-colours-logo
abbott-sepse-logo
alfasigma-colours-logo
ami-colours-logo
aop-colours-logo
beckman-colours-logo
edwards-colours-logo
cheiron-colours-logo
medtronic-colours-logo
msd-colours-logo
nutricia-colours-logo
polymed-colours-logo
promedica-colours-logo
roche-colours-logo
thermofisher-colours-logo

Mediální partneři Colours of Sepsis 2022

logo-akutne-190
logo-casopis-1-small