Aktuality z Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Pozvánka na 20. Aktuality v dětské intenzivní péči

16. 11. 2022

Vážení a milí přátelé dětské intenzivní medicíny,

příští rok to bude již 20 let, co se Aktuality v dětské intenzivní péči staly součástí „Colours of Sepsis“ v Ostravě. Po čistě onlinovém 18. ročníku v roce 2021 a posunutém termínu posledních Aktualit v letošním dubnu společně oslavíme jubilejní 20. ročník „Aktualit v dětské intenzivní péči“ opět v tradičním lednovém termínu: 23. 1.  – 25. 1. 2023 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě.

To pozitivní, co nám přinesla covidová pandemie, je přístupnost programu v hybridní formě. Tu zachováme i v nadcházejícím ročníku. Akce se tedy můžete zúčastnit osobně i online. Streaming a videoarchiv budou k dispozici na www.coloursofsepsis.cz.

Na co se tedy můžete těšit?

Většina programu dětské části bude trochu reminiscenční. Budeme se snažit se ohlédnout za minulými 20 lety v kontextu současnosti.

V úvodu se vracíme k oblíbenému workshopu o arytmiích, který se uskuteční již v pondělí. Pak nás čeká neoficiální zahájení a povídání si s těmi, kteří zažili vznik dětské intenzivní péče v Čechách i na Slovensku.

Léčíme dnes stejně děti jako před 20 lety?  Nad tím se zamyslíme v úvodním bloku, který se tematicky věnuje dětské sepsi. Budeme diskutovat o tom, zdali jsme se někam za 20 let v definici, diagnostice a léčbě dětské sepse posunuli. Po přestávce se budeme zabývat sepsí nejen u dětí z pohledu současnosti a zkusíme se podívat i do budoucnosti. Přijďte se podívat a zapojte se do diskuse.

V dalším průběhu si v tematicky pestrém bloku připomeneme, zda se můžeme spolehnout na dávkování ATB u dětí dle SPC, možná vám ukážeme nové referenční metody pro děti u viskoelastických metod a nebudou chybět i zajímavé  kazuistiky, které nás něčím překvapily. Snad vás také zaujmou.

Připomenutím historie a současnosti v diagnostice a léčbě dětských traumat se bude zabývat hned následující blok přednášek.  Konec prvního dne pak uzavřeme diskusí a hledáním odpovědí na nesnadné téma „end-of-life care“ v dětské intenzivní péči, jak ho zvládáme.

Druhý den otevřeme opět ohlédnutím za minulostí a také pohledem na současnost. Budeme se zamýšlet nad tím, jak a zda se změnily v průběhu 20 let a jaké jsou dnes dětská anestezie a resuscitace dětí a zda a jak se změnily či nezměnily některé zásadní otázky v dětské intenzivní péči.

Další blok ve středu dopoledne se zaměří na důležité, ale vesměs trochu opomíjené téma: CMP u dětí. Zkusíme se na něj podívat a srovnat jej s péčí o dospělé pacienty. Po obědě se pak v posledním bloku dětské části budeme věnovat dětské perioperační péči v průběhu posledních 20 let až do současnosti.

Doufáme, že se vám program bude líbit a že si v této velmi pestré paletě témat každý najde to své, ať už to bude osobně (což by bylo nejlepší) anebo v online formě.

Kompletní program naleznete na https://coloursofsepsis.cz/program/aktuality-v-detske-intenzivni-peci/

Své postery na dětskou část můžete přihlásit do 10.1.2023 na https://coloursofsepsis.cz/postery/, kde najdete kontaktní email.

Na workshop se můžete hlásit na https://coloursofsepsis.cz/workshopy/workshop-zaludnosti-detskych-arytmii/

Další podrobnosti a detaily budou uvedeny na webu www.coloursofsepsis.cz.

 

Těšíme se na to, že se opět uvidíme osobně a že pro nás bude toto setkání znovu inspirací ke změně stereotypů, příležitostí k nabytí nových vědomostí, ke sdílení zkušeností a možností k vytvoření nových osobních kontaktů.

Pevně věřím a doufám, že se v Ostravě osobně potkáme.

 

Jménem organizačního výboru sympozia 20. Aktuality v dětské intenzivní péči se těším na vaši účast a na viděnou v lednu v Ostravě.

MUDr. Tomáš Zaoral, Ph.D.
tomas.zaoral@fno.cz

novinka-thumbnail-program

Další aktuality:

V naší fotogalerii jsou nahrány všechny fotografie

Vážení účastníci 25. Colours of Sepsis, v naší fotogalerii nyní najdete veškeré fotografie z celého týdne konference. Letos jsme je rozdělili do vícero částí, pro snazší orientaci. Doufáme,...
Celá novinka

Videoarchiv 2023 je kompletní

Vážené kolegyně, vážení kolegové, usilovně jsme s kolegy pracovali, abychom Vám mohli co nejdříve nahrát na našich stránkách Colours of Sepsis všechny přednášky z konference. Dovolte nám pozvat...
Celá novinka

Certifikáty k účasti a nahrání kreditů ČLK

Vážení účastníci, dovolte nám poděkovat za vaši účast na letošních 25. Colours of Sepsis. Věříme, že jste byli v Ostravě spokojeni a odnesli jste si spoustu profesních poznatků i...
Celá novinka

25. Colours of Sepsis se blíží do finále

Vážení účastníci festivalu intenzivní medicíny, konference je pomalu u konce. Dovolte nám poděkovat za Vaši účast. Jsme velmi rádi, že nás letos navštívilo více než 2000 účastníků. V...
Celá novinka

Parkování v okolí kongresu

Prosíme všechny účastníky kongresu, kteří přijíždí autem, aby parkovali na parkovištích. Neparkujte prosím na místech, které k tomu nejsou určené. Budete tak pokutováni nebo Vám městská policie bude...
Celá novinka

IKEM Transplantcentrum – online dotazník

Vážení účastníci 25. Colours of Sepsis, IKEM Transplantcentrum, jeden z vystavovatelů na 25. Colours of Sepsis, připravil dotazník, který je distribuován v účastnických taškách. Vyplněné dotazníky je možné...
Celá novinka