Aktuality z Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Pozvánka na 20. Aktuality v dětské intenzivní péči

16. 11. 2022

Vážení a milí přátelé dětské intenzivní medicíny,

příští rok to bude již 20 let, co se Aktuality v dětské intenzivní péči staly součástí „Colours of Sepsis“ v Ostravě. Po čistě onlinovém 18. ročníku v roce 2021 a posunutém termínu posledních Aktualit v letošním dubnu společně oslavíme jubilejní 20. ročník „Aktualit v dětské intenzivní péči“ opět v tradičním lednovém termínu: 23. 1.  – 25. 1. 2023 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě.

To pozitivní, co nám přinesla covidová pandemie, je přístupnost programu v hybridní formě. Tu zachováme i v nadcházejícím ročníku. Akce se tedy můžete zúčastnit osobně i online. Streaming a videoarchiv budou k dispozici na www.coloursofsepsis.cz.

Na co se tedy můžete těšit?

Většina programu dětské části bude trochu reminiscenční. Budeme se snažit se ohlédnout za minulými 20 lety v kontextu současnosti.

V úvodu se vracíme k oblíbenému workshopu o arytmiích, který se uskuteční již v pondělí. Pak nás čeká neoficiální zahájení a povídání si s těmi, kteří zažili vznik dětské intenzivní péče v Čechách i na Slovensku.

Léčíme dnes stejně děti jako před 20 lety?  Nad tím se zamyslíme v úvodním bloku, který se tematicky věnuje dětské sepsi. Budeme diskutovat o tom, zdali jsme se někam za 20 let v definici, diagnostice a léčbě dětské sepse posunuli. Po přestávce se budeme zabývat sepsí nejen u dětí z pohledu současnosti a zkusíme se podívat i do budoucnosti. Přijďte se podívat a zapojte se do diskuse.

V dalším průběhu si v tematicky pestrém bloku připomeneme, zda se můžeme spolehnout na dávkování ATB u dětí dle SPC, možná vám ukážeme nové referenční metody pro děti u viskoelastických metod a nebudou chybět i zajímavé  kazuistiky, které nás něčím překvapily. Snad vás také zaujmou.

Připomenutím historie a současnosti v diagnostice a léčbě dětských traumat se bude zabývat hned následující blok přednášek.  Konec prvního dne pak uzavřeme diskusí a hledáním odpovědí na nesnadné téma „end-of-life care“ v dětské intenzivní péči, jak ho zvládáme.

Druhý den otevřeme opět ohlédnutím za minulostí a také pohledem na současnost. Budeme se zamýšlet nad tím, jak a zda se změnily v průběhu 20 let a jaké jsou dnes dětská anestezie a resuscitace dětí a zda a jak se změnily či nezměnily některé zásadní otázky v dětské intenzivní péči.

Další blok ve středu dopoledne se zaměří na důležité, ale vesměs trochu opomíjené téma: CMP u dětí. Zkusíme se na něj podívat a srovnat jej s péčí o dospělé pacienty. Po obědě se pak v posledním bloku dětské části budeme věnovat dětské perioperační péči v průběhu posledních 20 let až do současnosti.

Doufáme, že se vám program bude líbit a že si v této velmi pestré paletě témat každý najde to své, ať už to bude osobně (což by bylo nejlepší) anebo v online formě.

Kompletní program naleznete na https://coloursofsepsis.cz/program/aktuality-v-detske-intenzivni-peci/

Své postery na dětskou část můžete přihlásit do 10.1.2023 na https://coloursofsepsis.cz/postery/, kde najdete kontaktní email.

Na workshop se můžete hlásit na https://coloursofsepsis.cz/workshopy/workshop-zaludnosti-detskych-arytmii/

Další podrobnosti a detaily budou uvedeny na webu www.coloursofsepsis.cz.

 

Těšíme se na to, že se opět uvidíme osobně a že pro nás bude toto setkání znovu inspirací ke změně stereotypů, příležitostí k nabytí nových vědomostí, ke sdílení zkušeností a možností k vytvoření nových osobních kontaktů.

Pevně věřím a doufám, že se v Ostravě osobně potkáme.

 

Jménem organizačního výboru sympozia 20. Aktuality v dětské intenzivní péči se těším na vaši účast a na viděnou v lednu v Ostravě.

MUDr. Tomáš Zaoral, Ph.D.
tomas.zaoral@fno.cz

novinka-thumbnail-program

Další aktuality:

25. Colours of Sepsis se blíží do finále

Vážení účastníci festivalu intenzivní medicíny, konference je pomalu u konce. Dovolte nám poděkovat za Vaši účast. Jsme velmi rádi, že nás letos navštívilo více než 2000 účastníků. V...
Celá novinka

Parkování v okolí kongresu

Prosíme všechny účastníky kongresu, kteří přijíždí autem, aby parkovali na parkovištích. Neparkujte prosím na místech, které k tomu nejsou určené. Budete tak pokutováni nebo Vám městská policie bude...
Celá novinka

IKEM Transplantcentrum – online dotazník

Vážení účastníci 25. Colours of Sepsis, IKEM Transplantcentrum, jeden z vystavovatelů na 25. Colours of Sepsis, připravil dotazník, který je distribuován v účastnických taškách. Vyplněné dotazníky je možné...
Celá novinka

25. COLOURS OF SEPSIS zahájen!

Vážené kolegyně, kolegové, V pondělí 23. 1. začala jubilejní 25. Colours of Sepsis. V sále Platinum odstartovali program mladí intenzivisté na svém již pátém setkání v rámci Colours of Sepsis. Svůj...
Celá novinka

KŘESLO PRO HOSTA

Vážené kolegyně, vážení kolegové, již příští týden proběhne další ročník festivalu intenzivní medicíny Colours of Sepsis. Kongres samotný slaví již čtvrt století, a kulatiny či půlkulatiny slaví i...
Celá novinka

Organizační pokyny pro účastníky

Vážení účastníci konference 25. Colours of Sepsis, děkujeme za vaši registraci a těšíme se na setkání s Vámi v Clarion Congres Hotelu v Ostravě. Dovolte nám sdílet s vámi několik organizačních pokynů a informací....
Celá novinka

25. COLOURS OF SEPSIS V REKORDNÍCH ČÍSLECH!

Vážené kolegyně, kolegové, s radostí Vám oznamujeme, že 25. Colours of Sepsis se vrátila na „předcovidovou“ růstovou vlnu a ve většině statistik překonává i doposud rekordní 22. ročník....
Celá novinka

Registrace na úterní a středeční program je možná již pouze pro online účast

Vážené kolegyně, vážení kolegové, registrace na prezenční účast pro úterní a středeční dny Colours of Sepsis byly zastaveny. Vstupenky pro tyto dny nebudu k zakoupení ani na místě....
Celá novinka