Aktuality z Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Pozvánka na 20. Aktuality v dětské intenzivní péči

16. 11. 2022

Vážení a milí přátelé dětské intenzivní medicíny,

příští rok to bude již 20 let, co se Aktuality v dětské intenzivní péči staly součástí „Colours of Sepsis“ v Ostravě. Po čistě onlinovém 18. ročníku v roce 2021 a posunutém termínu posledních Aktualit v letošním dubnu společně oslavíme jubilejní 20. ročník „Aktualit v dětské intenzivní péči“ opět v tradičním lednovém termínu: 23. 1.  – 25. 1. 2023 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě.

To pozitivní, co nám přinesla covidová pandemie, je přístupnost programu v hybridní formě. Tu zachováme i v nadcházejícím ročníku. Akce se tedy můžete zúčastnit osobně i online. Streaming a videoarchiv budou k dispozici na www.coloursofsepsis.cz.

Na co se tedy můžete těšit?

Většina programu dětské části bude trochu reminiscenční. Budeme se snažit se ohlédnout za minulými 20 lety v kontextu současnosti.

V úvodu se vracíme k oblíbenému workshopu o arytmiích, který se uskuteční již v pondělí. Pak nás čeká neoficiální zahájení a povídání si s těmi, kteří zažili vznik dětské intenzivní péče v Čechách i na Slovensku.

Léčíme dnes stejně děti jako před 20 lety?  Nad tím se zamyslíme v úvodním bloku, který se tematicky věnuje dětské sepsi. Budeme diskutovat o tom, zdali jsme se někam za 20 let v definici, diagnostice a léčbě dětské sepse posunuli. Po přestávce se budeme zabývat sepsí nejen u dětí z pohledu současnosti a zkusíme se podívat i do budoucnosti. Přijďte se podívat a zapojte se do diskuse.

V dalším průběhu si v tematicky pestrém bloku připomeneme, zda se můžeme spolehnout na dávkování ATB u dětí dle SPC, možná vám ukážeme nové referenční metody pro děti u viskoelastických metod a nebudou chybět i zajímavé  kazuistiky, které nás něčím překvapily. Snad vás také zaujmou.

Připomenutím historie a současnosti v diagnostice a léčbě dětských traumat se bude zabývat hned následující blok přednášek.  Konec prvního dne pak uzavřeme diskusí a hledáním odpovědí na nesnadné téma „end-of-life care“ v dětské intenzivní péči, jak ho zvládáme.

Druhý den otevřeme opět ohlédnutím za minulostí a také pohledem na současnost. Budeme se zamýšlet nad tím, jak a zda se změnily v průběhu 20 let a jaké jsou dnes dětská anestezie a resuscitace dětí a zda a jak se změnily či nezměnily některé zásadní otázky v dětské intenzivní péči.

Další blok ve středu dopoledne se zaměří na důležité, ale vesměs trochu opomíjené téma: CMP u dětí. Zkusíme se na něj podívat a srovnat jej s péčí o dospělé pacienty. Po obědě se pak v posledním bloku dětské části budeme věnovat dětské perioperační péči v průběhu posledních 20 let až do současnosti.

Doufáme, že se vám program bude líbit a že si v této velmi pestré paletě témat každý najde to své, ať už to bude osobně (což by bylo nejlepší) anebo v online formě.

Kompletní program naleznete na https://coloursofsepsis.cz/program/aktuality-v-detske-intenzivni-peci/

Své postery na dětskou část můžete přihlásit do 10.1.2023 na https://coloursofsepsis.cz/postery/, kde najdete kontaktní email.

Na workshop se můžete hlásit na https://coloursofsepsis.cz/workshopy/workshop-zaludnosti-detskych-arytmii/

Další podrobnosti a detaily budou uvedeny na webu www.coloursofsepsis.cz.

 

Těšíme se na to, že se opět uvidíme osobně a že pro nás bude toto setkání znovu inspirací ke změně stereotypů, příležitostí k nabytí nových vědomostí, ke sdílení zkušeností a možností k vytvoření nových osobních kontaktů.

Pevně věřím a doufám, že se v Ostravě osobně potkáme.

 

Jménem organizačního výboru sympozia 20. Aktuality v dětské intenzivní péči se těším na vaši účast a na viděnou v lednu v Ostravě.

MUDr. Tomáš Zaoral, Ph.D.
tomas.zaoral@fno.cz

novinka-thumbnail-program

Další aktuality:

Videoarchiv 2024 je kompletní

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte nám pozvat Vás do sekce Videoarchiv 2024, která je v tuto chvíli kompletní. Najdete zde nejen přednášky z hlavního programu a souběžných sekcí...
Celá novinka about Videoarchiv 2024 je kompletní

Certifikáty k účasti a nahrání kreditů ČLK

Vážení účastníci, dovolte nám poděkovat za vaši účast na letošních 26. Colours of Sepsis. Věříme, že jste byli v Ostravě spokojeni a odnesli jste si spoustu profesních poznatků...
Celá novinka about Certifikáty k účasti a nahrání kreditů ČLK

Kapacita kongresu je vyčerpána, registrace na místě není možná

Vážené kolegyně, vážení kolegové, dovolte nám připomenout, že jak už bylo uvedeno v novince "Termín ukončení registrace", kapacita konference 26. Colours of Sepsis i všech přidružených porgramů je plně...
Celá novinka about Kapacita kongresu je vyčerpána, registrace na místě není možná

Organizační pokyny pro účastníky 26. Colours of Sepsis

Vážení účastníci konference 26. Colours of Sepsis, děkujeme za vaši registraci a těšíme se na setkání s Vámi v Clarion Congres Hotelu v Ostravě. Dovolte nám sdílet s vámi několik organizačních...
Celá novinka about Organizační pokyny pro účastníky 26. Colours of Sepsis

Nabídka workshopů pro lékaře i sestry

Vážení účastníci, vážené kolegyně a kolegové, v rámci 26. Colours of Sepsis probíhá i řada hands-on workshopů, rozložených do většiny kongresových dní a určených jak pro lékaře, tak...
Celá novinka about Nabídka workshopů pro lékaře i sestry

Termín ukončení registrace na 26. Colours of Sepsis

Vážené kolegyně a kolegové, velmi nás těší Váš zájem o účast na 26. Colours of Sepsis. Rádi bychom vás informovali o průběhu registrací a termínech jejich ukončení: 1)...
Celá novinka about Termín ukončení registrace na 26. Colours of Sepsis

Pozvánka na přednášku na téma Financování a management intenzivní péče

V rámci 26. Colours of Sepsis proběhne úterý v sále Sapphire od 17:15 blok zaměřený na Financování a management intenzivní péče, jehož hlavní částí bude přednáška ředitele Odboru...
Celá novinka about Pozvánka na přednášku na téma Financování a management intenzivní péče

Aktuální stav registrace na 26. Colours of Sepsis

Vážené kolegyně, vážení kolegové, velmi nás těší a vážíme si vašeho zájmu o účast na 26. Colours of Sepsis. Bohužel kapacita Clarion Congress Hotelu je omezená a proto...
Celá novinka about Aktuální stav registrace na 26. Colours of Sepsis