Aktuality z Colours of Sepsis

logo-transparent-cut

Pozvánka na 20. Aktuality v dětské intenzivní péči

Vážení a milí přátelé dětské intenzivní medicíny,

příští rok to bude již 20 let, co se Aktuality v dětské intenzivní péči staly součástí „Colours of Sepsis“ v Ostravě. Po čistě onlinovém 18. ročníku v roce 2021 a posunutém termínu posledních Aktualit v letošním dubnu společně oslavíme jubilejní 20. ročník „Aktualit v dětské intenzivní péči“ opět v tradičním lednovém termínu: 23. 1.  – 25. 1. 2023 v Clarion Congress Hotelu v Ostravě.

To pozitivní, co nám přinesla covidová pandemie, je přístupnost programu v hybridní formě. Tu zachováme i v nadcházejícím ročníku. Akce se tedy můžete zúčastnit osobně i online. Streaming a videoarchiv budou k dispozici na www.coloursofsepsis.cz.

Na co se tedy můžete těšit?

Většina programu dětské části bude trochu reminiscenční. Budeme se snažit se ohlédnout za minulými 20 lety v kontextu současnosti.

V úvodu se vracíme k oblíbenému workshopu o arytmiích, který se uskuteční již v pondělí. Pak nás čeká neoficiální zahájení a povídání si s těmi, kteří zažili vznik dětské intenzivní péče v Čechách i na Slovensku.

Léčíme dnes stejně děti jako před 20 lety?  Nad tím se zamyslíme v úvodním bloku, který se tematicky věnuje dětské sepsi. Budeme diskutovat o tom, zdali jsme se někam za 20 let v definici, diagnostice a léčbě dětské sepse posunuli. Po přestávce se budeme zabývat sepsí nejen u dětí z pohledu současnosti a zkusíme se podívat i do budoucnosti. Přijďte se podívat a zapojte se do diskuse.

V dalším průběhu si v tematicky pestrém bloku připomeneme, zda se můžeme spolehnout na dávkování ATB u dětí dle SPC, možná vám ukážeme nové referenční metody pro děti u viskoelastických metod a nebudou chybět i zajímavé  kazuistiky, které nás něčím překvapily. Snad vás také zaujmou.

Připomenutím historie a současnosti v diagnostice a léčbě dětských traumat se bude zabývat hned následující blok přednášek.  Konec prvního dne pak uzavřeme diskusí a hledáním odpovědí na nesnadné téma „end-of-life care“ v dětské intenzivní péči, jak ho zvládáme.

Druhý den otevřeme opět ohlédnutím za minulostí a také pohledem na současnost. Budeme se zamýšlet nad tím, jak a zda se změnily v průběhu 20 let a jaké jsou dnes dětská anestezie a resuscitace dětí a zda a jak se změnily či nezměnily některé zásadní otázky v dětské intenzivní péči.

Další blok ve středu dopoledne se zaměří na důležité, ale vesměs trochu opomíjené téma: CMP u dětí. Zkusíme se na něj podívat a srovnat jej s péčí o dospělé pacienty. Po obědě se pak v posledním bloku dětské části budeme věnovat dětské perioperační péči v průběhu posledních 20 let až do současnosti.

Doufáme, že se vám program bude líbit a že si v této velmi pestré paletě témat každý najde to své, ať už to bude osobně (což by bylo nejlepší) anebo v online formě.

Kompletní program naleznete na https://coloursofsepsis.cz/program/aktuality-v-detske-intenzivni-peci/

Své postery na dětskou část můžete přihlásit do 10.1.2023 na https://coloursofsepsis.cz/postery/, kde najdete kontaktní email.

Na workshop se můžete hlásit na https://coloursofsepsis.cz/workshopy/workshop-zaludnosti-detskych-arytmii/

Další podrobnosti a detaily budou uvedeny na webu www.coloursofsepsis.cz.

 

Těšíme se na to, že se opět uvidíme osobně a že pro nás bude toto setkání znovu inspirací ke změně stereotypů, příležitostí k nabytí nových vědomostí, ke sdílení zkušeností a možností k vytvoření nových osobních kontaktů.

Pevně věřím a doufám, že se v Ostravě osobně potkáme.

 

Jménem organizačního výboru sympozia 20. Aktuality v dětské intenzivní péči se těším na vaši účast a na viděnou v lednu v Ostravě.

MUDr. Tomáš Zaoral, Ph.D.
tomas.zaoral@fno.cz

novinka-thumbnail-program

Další aktuality:

Pozvánka na 5. Den mladých intenzivistů

Vážené kolegyně, vážení kolegové, jménem organizačního týmu bychom Vás rádi pozvali na 5. Den mladých intenzivistů, který proběhne v pondělí 23.1.2023 v rámci Colours of Sepsis. Tak jako celá Colours...

Registrace na workshopy v rámci 25. Colours of Sepsis

Vážené kolegyně, vážení kolegové, rádi Vás informujeme o tom, že jsme právě spustili registraci na workshopy organizované v rámci 25. Colours of Sepsis. Registrace na workshopy probíhá na...

Hlavní program 25. Colours of Sepsis – předběžná verze

Vážené kolegyně a kolegové,   rádi vás informujeme, že na webových stránkách je k dispozici předběžná verze Hlavního programu 25. Colours of Sepsis.  Program najdete zde. V tuto...

Registrace na 25. Colours of Sepsis zahájena!

Vážené kolegyně a kolegové, rádi Vás informujeme o tom, že byla zahájena registrace na 25. ročník konference Colours of Sepsis, které se uskuteční v tradičním termínu na konci ledna...

Termín 25. Colours of Sepsis stanoven!

Vážené kolegyně a kolegové, příznivci Colours of Sepsis, Moc Vám ještě jednou děkujeme za Vaši účast, odborné vstupy a podporu letošních Colours of Sepsis. Věříme, že jste si...

Certifikáty k účasti a nahrání kreditů ČLK

Vážení účastníci, dovolte nám poděkovat vám za vaši účast na letošních 24. Colours of Sepsis a informovat vás o harmonogramu zaslání certifikátů o účasti a nahrání kreditů do...

Odjezdy autobusů – společenský večer 27.4. GARAGE CLUB

Vážení účastníci, níže najdete harmonogram odjezdů autobusů do klubu Garáž a zpět. Připomínáme, že kapacita společenského večera 27. 4. je plně vyčerpána. Vstup na společenský večer je možný...

Pozvánka na Uvítací recepci 26. 4.

Vážení účastníci Colours of Sepsis,   dovolte nám vás pozvat na úterní Uvítací recepci 24. Colours of Sepsis, která se bude konat od 20:00 v prostorách hotelu Clarion....